Aktuality

Čo máme nové?

100 rodinám v Ugande pomôžeme s jedlom na ďalšie 3 mesiace

pridal: charita | dátum: 27. augusta 2020 | kategória: Uganda

Bez pomoci zo Slovenska by im strava na každý deň chýbala. Z 20 kg fazule, 5 kg kukurice a vlastných zásob si uvaria toľko, koľko potrebujú. Varenie tu ľuďom ide a aj deti pri ňom pomáhajú. Situáciu dokumentujú naši miestny zamestnanci, ktorí pomoc rozvážajú.

Cieľ projektu: Potravinové balíčky pre 100 rodín zasiahnutých koronakrízou
Spolupráca: Centrum Gift of Love a Adopcia na diaľku
Dátum: júl – september 2020

Čo ovplyvňuje situáciu rodín na severe Ugandy?

Rodiny zapojené do projektu sme vyberali na začiatku apríla v spolupráci s lokálnymi vedúcimi komunity. V súčasnosti sa situácia podľa nášho kolegu Juliousa Mangu ešte zhoršuje: „V regióne Adjumani návalovo veľmi husto prší nakoľko začalo obdobie dažďov. Dažde vyústili do povodní a škôd na majetku. Podmýva domy, zomierajú hospodárske zvieratá a úroda na poliach je zničená.“ Svoje priniesli aj opatrenia vlády proti koronavírusu. Navyše veľa mužov a otcov rodín pracuje ako „Boda boda“ – taxíkari na motorke. Do konca júla vôbec nemohli prepravovať zákazníkov. Momentálne ani predaj drobného tovaru na ulici nevynáša toľko, ako keď boli ulice plné a ľudia mali viac zdrojov.

Vyžiť z jednej aj to nestálej výplaty je však náročné aj v Ugande. Veľa rodín, ktoré podporujeme je neúplnych alebo má vážne chorého člena. Chceme doplniť to, čo sa im podarí vypestovať na skromných políčkach. Taká pomoc má zmysel.

Ďakujeme darcom zbierky Pôstna krabička a projektu Adopcia na diaľku. Bez vás by pomoc nebola možná.

Štvrtý rozvoz potravinových balíčkov na fotkách