Aktuality

Čo máme nové?

Do Pôstnej krabičky vložili darcovia Charity vyše 250-tisíc €

pridal: charita | dátum: 3. júna 2023 | kategória: Pôstna krabička

Do zbierky Slovenskej katolíckej charity na pomoc v Afrike, Pôstna krabička, sa tento rok zatiaľ zapojilo vyše 4200 dobrodincov. Na konkrétnu pomoc núdznym v Afrike spolu darovali k 31. máju 2023 vyše 250 000 €.

Vďaka vašej štedrosti sa rovnako ako 6-ročná Flower z krabičky postavia na vlastné nohy ďalšie deti so zdravotným znevýhodnením v Rwande. Ďakujeme, že im tak umožníte spraviť ich prvé kroky,“ ďakuje Ján Košta, koordinátor zbierky z SKCH. Rovnako budú vďaka milodarom pokračovať aj ostatné rozvojové projekty Charity v Ugande a Rwande. Misia pomoci núdznym deťom a rodinám v týchto krajinách je totiž stále naliehavá.

📷 Flower, tohtoročná tvár kampane, sa naučila chodiť vďaka vašim darom, október 2022, Mashyuza, Ján Košta

Na sviatok sv. ugandských mučeníkov, 3. júna, odslúžili kňazi v Kibeho v Rwande, v Unne v Ugande a na Rádiu Lumen sväté omše za zdravie a Božie požehnanie pre každého jedného darcu. Charita všetkým úprimne ďakuje a tým, ktorí mali záujem posiela domov sľúbený darček.

Zbierka však nekončí. Zapojiť sa môžete počas celého roka na účte: SK03 1100 0000 0029 4446 3095 alebo online cez: https://charita.darujme.sk/postnakrabicka/

📷 Deti na pobyte v rehabilitačnom centre sestier františkánok. február 2023, Cyangugu, Jana Čavojská