Aktuality

Čo máme nové?

Pomoc pre 100 najchudobnejších rodín z blízkosti centra v Ugande

pridal: charita | dátum: 13. mája 2020 | kategória: Uganda

Vďaka vašej štedrosti a finančnej pomoci projektu Adopcia na diaľku sa podarilo nasítiť množstvo detí. Najchudobnejších 100 rodín z okolia centra Gift of love v Ugande dostalo vrecia kukurice a fazule. 70 z nich má dieťa zaradené do projektu Adopcia na diaľku. Pre pandémiu koronavírusu, všetky nevyhnutné opatrenia a zdravotný stav nemajú možnosť zabezpečiť si jedlo.

Cieľ projektu: Potravinové balíčky pre 100 rodín zasiahnutých koronakrízou
Pomoc sumou: 2 500 € (Pôstna krabička) + 2 000 € (Adopcia na diaľku)
Spolupráca: Centrum Gift of Love a Adopcia na diaľku
Dátum: apríl – jún 2020

Každá zo 100 rodín dostala na mesiac 20 kg kukurice a 5 kg fazule. Pre nás by to znamenalo príliš fádnu stravu, pre nich je to jediná možnosť ako neupadnúť do zúfalstva a úplnej chudoby. V mene týchto detí vám ďakujeme za každú pomoc, dar a modlitbu. Vďaka vám majú šancu na pekný život. Prečítajte si o rodinnej situácií vybraných 7 rodín, ktorým sme pomohli, v popise fotiek.

Anzo Harmony je sirota. Žije so svojou babkou v dedinke Paluga. Ona je ochrnutá a ich živobytie závisí len na štedrosti a dobrom srdci susedov a ďalších príbudzných. My sme sa pridali.

Amale Justine je sirota a žije so starou mamou a súrodencami v dedinke Odrueyi. Ocko im zomrel, mama ich opustila potom, čo sa znova vydala. Babka len ťažko dokáže zabezpečiť dostatok potravy pre tieto hladné krky. 

Mazira Immaculte a žije so mamou v dedinke Paridi. Mama je HIV pozitívna a nemá stály príjem.

Anyovi Christopher je sirota a spolu so súrodencami žije so starými rodičmi v dedine Kozeiza. Nemajú dostatok potravín na prežitie. Preto im pomáhame.

Ababiku Evaline je dievča, ktoré mama opustila a odsťahovala sa. Otec je neznámy. Pomáhajú jej ďalší príbuzní a teraz aj my.

Aleba David žije s mamou, ktorá je nevidiaca. Nemôže tak pracovať. Jej starší brat odišiel zo školy, aby zabezpečil aspoň minimum. Teraz im pomáhate aj vy.

Aryem Florence(vpravo) je tiež sirota. Rodičia jej zomreli v občianskej vojne. Babka(vľavo) je nevidiaca a preto nemajú žiaden stály príjem.

Pomôcť ďalšej rodine