Aktuality

Čo máme nové?

Vďačnosť darcov Pôstnej krabičky: list, email a prekvapenie

pridal: charita | dátum: 4. augusta 2020 | kategória: Pôstna krabička

Poďakovať sa všetkým, ktorí prispievate na verejnú zbierku Pôstna krabička je skoro nemožné. Každý rok sú vás tisícky, ktorí sa v prospech núdznych detí z Ugandy a Rwandy vzdávate konkrétnych vecí nielen počas pôstu. Ďakujeme, že to môžeme prežívať s vami.

List s poďakovaním

Do kancelárie nám nedávno prišiel ďakovný list od našej pravidelnej darkyne, pani Márie. Potešil nás natoľko, že chceme s vami zdieľať aspoň jeho časť. Spolu s deťmi sa rozhodli zbierať drobné mince pre chudobné deti na africkom kontinente. Pani Mária o aktivite pre jej deti píše: „Keď našli nejaké centry na chodníku, tak mi ich priniesli a odložili sme to do pokladničky. Ja som im vysvetlila, že ich potom pošleme chudobným do Afriky.“ Je úžasné ako deti vychovávate k solidarite a štedrosti. Ďakujeme.

Email, ktorý poteší

Píšete nám aj emaily na postnakrabicka@charita.sk. Pani Viera je dôchodkyňa a krabičku má vyloženú na jedálenskom stole. Keď ide jesť, si spomenie na deti ako je Maniriho, chlapec z krabičky z roku 2017. Jej vyjadrenie a štedrosť nás udivuje: „Som len obyčajná dôchodkyňa, tak prispievam po troške na rôzne projekty. Čo mi štát pridá každý rok k dôchodku, to budem posielať na rozvojové projekty.“ Ďakujeme za všetko a vidíme, že aj z mála sa dá darovať. V tomto štedrosť nepozná hranice.

Soška pre pani poštárku

Veľmi nás potešila milá príhoda nášho darcu Davida. Za dobrovoľný príspevok sme mu poslali sošku Panny Márie z Kibeho. Keď ju zbadala pani poštárka, povedala mu, že aj ona chce sošku a prispeje. Tak sme ju poslali a veríme, že už slúži.

Napíšte nám na postnakrabicka@charita.sk a my vám ju za dobrovoľný príspevok pošleme domov. Máme na výber až 5 veľkostí. Všetky podrobnosti vám napíšeme cez email.

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí sa zapojili do Pôstnej krabičky. Prispieť sa dá stále počas celého roka.