Aktuality

Čo máme nové?

Pôstnu krabičku naplnilo vyše 300-tisíc eur

pridal: charita | dátum: 3. júna 2024 | kategória: Pôstna krabička

Do zbierky Slovenskej katolíckej charity (SKCH) na pomoc v Afrike sa tento rok zapojilo viac ako 4900 dobrodincov. Spolu k 31. máju darovali do Pôstnej krabičky vyše 300-tisíc eur.

„Vďaka vašej štedrosti sa, rovnako ako mamička Grace z fotografie na krabičke, naučia šiť ďalšie slobodné mamy na severe Ugandy. Sme vďační, že im tak umožníte postarať sa prácou vlastných rúk o svoje deti,“ ďakuje Martin Vittek, manažér rozvojových projektov SKCH.

📸 Martin priniesol Grace, ktorá bola tvárou tohtoročnej kampane, jej vlastnú Pôstnu krabičku a všetky materiály. máj 2024

Rovnako budú pokračovať aj ostatné rozvojové projekty SKCH v Ugande a Rwande. Naša misia solidarity s deťmi v núdzi a rodinami v týchto krajinách je totiž stále aktuálna. Na sviatok svätých ugandských mučeníkov 3. júna odslúžili kňazi v Kibeho v Rwande a v Unne v Ugande sväté omše za zdravie a Božie požehnanie pre každého darcu. Charita všetkým úprimne ďakuje a tým, ktorí mali záujem, posiela domov sľúbený darček.

Zbierka sa však nekončí. Zapojiť sa do zbierky a prejaviť svoju solidaritu môžete počas celého roka darom na číslu účtu SK03 1100 0000 0029 4446 3095 alebo online: https://charita.darujme.sk/postnakrabicka/