Aktuality

Čo máme nové?

V Kibeho rastie nové ihrisko pre deti

pridal: Terézia Paňková | dátum: 24. novembra 2023 | kategória: Pôstna krabička

Centrum sv. Vincenta Pallotti na juhu Rwandy poskytuje predškolské vzdelanie pre 120 najchudobnejších detí z okolia. Deti sa v ňom učia prvé anglické slovíčka, nadobúdajú základné hygienické návyky a dostávajú výživnú stravu. Zároveň im centrum ponúka priestor, kde sa môžu hrať a vytvárať väzby. 

V týchto dňoch sa škôlkari môžu tešiť z predvianočného darčeka od štedrých Slovákov. Dobrovoľníčky, ktoré tam aktuálne pôsobia, sa rozhodli za pomoci slovenských darcov vyzbierať financie na výstavbu nového detského ihriska. Vďaka ich výzve sa rýchlo podarilo zohnať dostatok finančných prostriedkov na výstavbu rôznych hojdačiek, balančného chodníka či preliezok v priestore centra. Zvyšné financie sa využijú na prevádzku daného centra.

Škôlkari tak majú možnosť na ihrisku trénovať svoje koordinačné zručnosti, detskú logiku a hravé myslenie. Projekt ihriska tiež podporil prácu miestnych obyvateľov a lokálnych surovín, keďže je vyrobené z miestneho dreva.

Pozrite sa, ako postupne rastie naše ihrisko:

📷 Jamy, fúrik a pozvárané konštrukcie sú tiež pre deti ihriskom

📷 Ihrisko je už takmer hotové


Sme radi, že deti sa môžu na ihrisku odreagovať a pri hre aspoň na chvíľu zabudnúť na všetko ostatné. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli na toto dielo. Súčasným dobrovoľníčkam ďakujeme za nápad a iniciatívu, ako aj za pomoc pri realizácii ihriska.