Aktuality

Čo máme nové?

Charita vyslala do Afriky 4 nových dobrovoľníkov

pridal: charita | dátum: 8. marca 2022 | kategória: Dobrovoľníci

Ivana, Silvester, Romana a Monika tak nadviažu na službu ich predchodcov. Dokopy strávia službou deťom a mladým v charitných centrách v Afrike 6 mesiacov. Aká bola ich motivácia?

Monika s Romanou budú pôsobiť v rwandskom Kibeho a asistovať pallotínom pri chode Kultúrneho centra sv. Vincenta Pallotti a predškolskej výchove chudobných detí z okolia. Najprv do Kibeho pricestovala Monika: „Moja túžba ísť do Afriky – slúžiť a stráviť nejaký čas s deťmi, bola mojím snom už od strednej školy. V posledných mesiacoch som sa veľmi zamýšľala nad tým, v akom pohodlí a „bublinke“ žijeme na Slovensku alebo celkovo v Európe a pocítila som volanie z neho na nejaký čas výjsť,“ podelila sa o svoje rozmýšľanie dobrovoľníčka.

Teraz je už v Kibeho aj Romana a spolu s tímom zamestnancov deťom vytvárajú podnetné prostredie na osvojenie si vedomostí a hygienických návykov. Romana mala o Kibeho záujem od začiatku: „Od prvého momentu, ako som zbadala že SKCH hľadá dobrovoľníkov som bola nadšená projektom v Rwande, preto som šťastná, že som po roku a pol čakania docestovala a teším sa na každý deň na tomto požehnanom mieste zjavení v Kibeho. Verím, že nie len ja môžem veľa odovzdať, ale tento čas strávený s úprimnou radosťou detí, stíšením a spomalením, mi mnoho dá.“

V centre Nepoškvrneného Srdca Panny Márie – Gift of Love v Ugande pre deti s HIV budú pomáhať s voľnočasovými aktivitami manželia Ivana a Silvester. Jeho pobyt v centre je spolufinancovaný z programu oficiálnej rozvojovej pomoci SR, SlovakAid. „Náš život chceme zasvätiť mladým. Veľmi sa tešíme, že môžeme byť tu v Ugande spolu s nimi,“ delia sa o svoje prvé dojmy. Deťom vzali aj papierové Pôstne krabičky. Svoju krabičku si zloží aj 18-ročná Anna Alum, ktorej príbeh na nej nájdete.

Ako sa k dobrovoľníctvu dostali? „Nad misijným dobrovoľníctvom sme uvažovali už dlhší čas. Počas strednej školy sme niekoľko rokov pôsobili ako animátori v saleziánskom stredisku v Námestove a počas štúdia na univerzite nám práca s deťmi veľmi chýbala.“ Najbližšieho pol roka vám teda chýbať nebude.

? Prosíme vás o modlitebnú podporu pre týchto mladých a za ich službu. Odporúčame novénu k sv. ugandským mučeníkom, ktorú vám radi pošleme, keď si ju vyberiete spomedzi darčekov pri otvorení vašej obálky s Pôstnou krabičkou.

Chcem krabičku