Aktuality

Čo máme nové?

Korona pomoc pre utečencov z Južného Sudánu

pridal: charita | dátum: 30. júna 2020 | kategória: Utečenci z Južného Sudánu

V utečeneckom tábore Pagirinya na severe Ugandy nám beží projekt odborného vzdelávania mládeže. Koronavírus ovplyvnil aj jeho priebeh a 38 000 obyvateľov tábora a ďalších z blízkych usadlostí. Všetci museli dodržiavať prísne hygienické pravidlá. Bez pomoci miestnej charity a ďalších organizácií by len ťažko dokázali predchádzať nákaze a šíreniu koronavírusu, ktorý sa dostal aj do Ugandy. Keď chýba tečúca voda, dezinfekčné prostriedky a ochrana horných dýchacích ciest, je prevencia nemožná. Preto sme sa rozhodli pomôcť, tak ako sa len dá. K 21.6.2020 mali v krajine 823 potvrdených prípadov nákazy.

Cieľ projektu: Zabezpečiť hygienické prostriedky 2980 utečencom z Južného Sudánu ako prevenciu voči koronavírusu
Pomoc sumou: 5 000 €
Partner: Caritas Gulu
Dátum: apríl – jún 2020

Každý dostal vďaka štedrosti Slovákov 2 podlhovasté mydlá, dezinfekciu a rúško. Výber tých najchudobnejších z radov utečencov a distribúciu hygienických prostriedkov zabezpečili zamestnanci Caritas Gulu spolu s miestnym krízovým štábom a lídrami utečeneckého tábora. Pomoc putovala aj do dedín Pagrinya, Pawanyo a Mokoloyoro.

Stojany na vedro s kohútikom a lavór na zachytávanie tečúcej vody sme umiestnili v blízkosti studní a na ďalšie strategické miesta po celom utečenckom tábore. Miestnym lídrom sme navyše poskytli ďalšie dezinfekčné prostriedky, nokoľko sa stretávajú s veľkým počtom ľudí a mohlo by tak ľahko prísť k nákaze.

V mene všetkých obdarovaných vám ďakujeme za štedrosť a solidaritu, ktorú prejavujete pri zbierke Pôstna krabička.