Aktuality

Čo máme nové?

Centrum Gift of Love: Deti sa po 4 mesiacoch vrátili

pridal: charita | dátum: 22. septembra 2020 | kategória: Uganda

Podarilo sa! Od miestnych úradov sme dostali povolenie na návrat detí do centra Gift of Love pod podmienkou, že budú všetci zdraví a otestovaní na koronavírus. Deti a zamestnanci prešli testom a všetky výsledky boli negatívne. Aký program sme im prichystali?

Ako vidieť na fotkách, čakanie na výsledky nebolo jednoduché. Dodržiavanie prísnych hygienických opatrení je samozrejmé. Škola v dedinke Unna, do ktorej bežne chodievajú, je stále zatvorená, navyše fungovala ako karanténne centrum pre potenciálne nakazených utečencov z Južného Sudánu. Na dennom programe je doučovanie s učiteľkami zo škôlky. Veríme, že prítomnosť v centre im pomôže ochrániť sa pred nákazou. Dielne fungujú v obmedzenom režime. Škôlka zostáva naďalej zatvorená.

Začali sme s dobiehaním učiva

4 mesiace bez učenia je vidieť. Vyučovanie vedú učiteľky z našej škôlky. Áno, bežne učia iné veci ako týchto školákov, no, sú veľmi šikovné a vedia si udržať pozornosť pubertiakov aj detí z nižších ročníkov. Rozdelili si vekové kategórie a doobedie patrí matematike, angličtine a ďalším predmetom. Začiatky dali všetkým zabrať. Veľmi sa tešíme, že v Ugande by mali postupne otvárať školy pre najstarších študentov ZŠ a SŠ. 15. októbra by sa malo začať. Držme palce, nech postupne otvoria všetky triedy.

Centrum Gift of love pre HIV pozitívne deti by bez darcov zbierky Pôstna krabička nemohlo fungovať. Ďakujeme všetkým, ktorí nás a deti pravidelne sprevádzate modlitbami a darmi. Veľmi si vážime vašu podporu.