Aktuality

Čo máme nové?

Príbeh mamičky Grace: Život mi zmenil šijací stroj

pridal: Ján Košta | dátum: 5. februára 2024 | kategória: Pôstna krabička

Na Pôstnej krabičke je prvýkrát slobodná mamička. Je ňou 25-ročná Grace z Ugandy. Tá už nie je dieťaťom, ktoré na krabičkách doteraz vždy bývali, ale mamou, ktorá sa o svoje deti vďaka vašim darom dokáže postarať. Prečítajte si jej príbeh, ako sa z matky bez práce stala krajčírka s vlastným šijacím strojom.

Moji dobrodinci,

Volám sa Grace a s mojimi dvoma deťmi bývam v ugandskom mestečku Adjumani. Je to úplne vidiecka oblasť na severe Ugandy. Pre mňa je to domov, hoci ešte vlastný domček nemám. Muž ma opustil a tak deti vychovávam sama. Hľadala som si prácu, no všetci ma odmietali. Ževraj matku bez vzdelania nechcú. S malou dušičkou som teda zaklopala na dvere Dielne sv. Jozefa a predstavte si, prijali ma na krajčírsky kurz!

Vďaka vašim darom je zo mňa krajčírka a mám vlastný šijací stroj. Z pestrofarebnej látky kitenge sa dajú ušiť krásne veci. Šijem najmä kuchynské zástery, tašky, tričká, gumičky do vlasov či šaty. Predávam ich na Awindiri markete u nás v meste. Konkurencia je veľká, a tak sa snažím neustále zlepšovať.

Spolu s ostatnými dievčatami z dielne sme založili šetriacu skupinu. Látky si teda nakupujeme spoločne a aj na tom čosi ušetríme. Syn Brian vďaka tomu čo zarobím už chodí do škôlky a dcérka Mandzora sa nevie dočkať, kedy nastúpi aj ona. Som vám za všetko veľmi vďačná. Tým, že sa živím prácou svojich rúk ste mi splnili sen. Dokážem sa postarať o svoje deti.

Do Dielne sv. Jozefa sa v tomto roku hlási vyše 50 mladých žien bez vzdelania. Prosím, pomôžte ďalším mamám postarať sa o svoje deti.

Ďakujem💜

Grace Annet